Звітуємо про конференцію молодих вчених!

24 листопада 2022 року кафедрою Фінансів було проведено XІХ міжнародну науково-практичну конференцію молодих вчених, аспірантів і студентів «Актуальні проблеми фінансової системи України»
Співорганізаторами конференції стали Міністерство освіти і науки України, Черкаський державний технологічний університет, Департамент освіти Черкаської обласної державної адміністрації, Департамент фінансової політики Черкаського міськвиконкому, Департамент бюджетної політики Черкаського міськвиконкому, Департамент регіонального розвитку Черкаської ОДА, Головне управління державної податкової служби в Черкаській області, Управління північного офісу державної аудиторської служби в Черкаській області, Інформаційний центр Європейського Союзу в Черкаській області Черкаського державного технологічного університету, Херсонський національний технічний університет, м. Хмельницький, Маріупольський державний університет, Навчально-науковий інститут управління, м. Київ, Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця, м. Харків, Балтійська міжнародна академія, м. Рига, Латвія, Ченстоховський політехнічний університет, м. Ченстохова, Польща, Університет Кирила і Мефодія в м. Скопьє, Північна Македонія, Вища банківська школа в Познані, Польща, Карлов університет, м. Прага, Чехія.
Основною метою конференції запропоновано обговорення та вирішення актуальних проблем фінансової системи України, грошово-кредитних механізмів регулювання економіки, управління фінансово-економічним потенціалом суб’єктів господарювання, розвитку банківської системи та інших актуальних проблем економічної науки, а також пошук конструктивних шляхів їх розв’язання.

Для цього на конференції були задіяні такі секції:
  • Трансформація фінансового сектору внаслідок збройної агресії росії проти України та під впливом світової пандемії COVID-19.
  • Питання розвитку фінансової науки.
  • Проблеми податкової, інвестиційної, бюджетної політики в Україні та шляхи її вдосконалення.
  • Фінансова підтримка розвитку підприємницького сектору в Україні в реаліях сьогодення.
  • Фінансові ринки, фінансові посередники.
  • Інновації та сучасні фінансові технології.
  • Питання менеджменту і маркетингу у фінансовому секторі.
  • Актуальні питання розвитку банківської системи та забезпечення її фінансової стабільності.
  • Застосування економіко-математичного моделювання та сучасних інформаційних технологій для вирішення актуальних фінансових завдань.
  • Страхування в Україні: стан та тенденції розвитку.
  • Міжнародна практика розвитку фінансових систем.
  • Механізми державного управління.
У конференції взяли участь 144 учасники (103 здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти (в т.ч. 48 із ЧДТУ), 14 здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти та 27 науково-педагогічних працівників), які опублікували 125 тез. Науковці представили різноманітні провідні заклади вищої освіти як України так і закордону. Зокрема:
  1. Вища банківська школа в Познані, Польща.
  2. Вінницький національний аграрний університет.
  3. ВСП «Автотранспортний фаховий коледж КНУ».
  4. Державний податковий університет.
  5. Донецький державний університет внутрішніх справ м. Кропивницький.
  6. Донецький національний університет імені Василя Стуса.
  7. Запорізький національний університет.
  8. Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.
  9. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
  10. Криворізький національний університет.
  11. Лозівська філія Харківського державного автомобільно-дорожнього коледжу.
  12. Львівський національний університет природокористування.
  13. Миколаївський національний аграрний університет.
  14. Національний університет «Львівська політехніка».
  15. Одеський національний економічний університет.
  16. Одеський національний технологічний університет.
  17. Південночеський університет в Чеських Будейовіцах, Чеська Республіка.
  18. Полтавський державний аграрний університет.
  19. Сумський державний університет.
  20. Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова.
  21. Харківський національний економічний університет ім. С. Кузнеця.
  22. Херсонський національний технічний університет.
  23. Хмельницький національний університет.
  24. Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова.
  25. Черкаський державний бізнес-коледж.
  26. Черкаський інститут пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля НУЦЗУ.
  27. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького.
Тези учасників конференції вирізнялися різноманітністю та актуальністю. Особливо хочеться відзначити проблемні питання, які піднімались в тезах дослідників щодо трансформації фінансового сектору внаслідок збройної агресії росії проти України та під впливом світової пандемії COVID-19 а також майбутніх перспектив. Проте не менш змістовними були публікації інших науковців, яким ми дякуємо за участь та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!
Ознайомитись із збірником тез можна за посиланням та на сторінці кафедри фінансів ЧДТУ .
Дякуємо ЗСУ! Тримаймося! Ми переможемо! Все буде Україна!
З повагою, оргкомітет2