Участь студентів-фінансистів у відкритій лекції Миколи Томенко «Проблеми формування пантеону національних історичних героїв України»

Бакалаври та магістри спеціальності 072 «Фінанси, банківська справах, страхування та фондовий ринок» відвідали 15 квітня 2024 року відкриту лекцію громадського діяча, доктора політичних наук, кандидата історичних наук, професора, голови громадського руху «Рідна країна» Миколи Томенко. Надзвичайно цікаво та динамічно Микола Володимирович на конкретних прикладах відомих персоналій Миколи Гоголя, Петра Чайковського та Михайла Булгакова пояснив, чи мають право ці свого часу популярні діячі культури залишатися в національному публічному просторі. Розвінчуючи міфи, створені «класичною імперською ідеологією», лектор пояснив студентській молоді, хто є справжніми символами української культури, освіти, державності та наголосив на важливості відновлення історичної справедливості.

Презентуючи книгу «Міфи і таємниці останнього гетьмана України», присвячену 150-річчю з дня народження Павла Скоропадського, написану у співавторстві з Павлом Гай-Нижником, Микола Томенко акцентував увагу на успішності розвитку тогочасної держави. У науково-популярному виданні закарбовані фрагменти спогадів, статей та інтервʼю самого Павла Скоропадського і його доньок Єлизавети й Олени. Загалом, ця книга покликана допомогти широкому загалові читачів відкрити для себе багато таємниць і спростувати чимало міфів про добу Української Держави на чолі з останнім гетьманом України.

Існують базові речі, які випливають з історії. Ми не повинні повторювати колишніх помилок, тому досвід і Скоропадського, і Петлюри, і Грушевського – трьох опор державності – вчить нас не повторювати ті помилки, які ми повторювали. Нам потрібно вже системно: і на теоретичному, і на інституційному і, найголовніше – на функціональному, практичному рівні створювати державу, бо держава там, де домінує і думання українське, і дії українські і рішення українські. Сьогодні ми повинні показати світу, що без України немає світової культури, немає світової політики, немає продовольчої безпеки і всього іншого. Саме тому ми вивчаємо нашу історію, шануємо нашу історію і робимо так, щоб її всі знали, – наголосив Микола Томенко.

Дякуємо шановному Миколі Володимировичу Томенко за можливість долучитися до справжньої історії рідної України!

Дякуємо Силам оборони України за можливість безпечного перебування на заході!