Завідувачка кафедри фінансів, професорка Ірина Гончаренко взяла участь у Форумі «Відбудова України» (Rebuilding Ukraine), який відбувся у місті Франкфурті-на-Майні, Німеччина.
Цей форум був організований Торгово-промисловою палатою Франкфурта-на-Майні 8-9 листопада 2023 року за підтримки Renew Europe, Українського координаційного центру, Німецько-української асоціації економіки та науки. Форум зібрав європейських та закордонних наукових експертів для обговорення шляхів співпраці для відбудови освітнього та наукового простору України.
Перший день Форуму «Rebuilding Ukraine: Investment Opportunities in Business» був присвячений питанням сталої відбудови України та її інвестиційним можливостям. З вітальними промовами до учасників Форуму звернулись Нікола Бір, віце-президент Європарламенту та Мелані Нолті, віце-президент Торгово-промислової палати Франкфурта-на-Майні. Спікери форуму – Вадим Костюк (Генеральний консул України у Франкфурті-на-Майні), Сергій Цівкач (виконавчий директор UkraineInvest), Ганна Дерев’янко (виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації України) розповіли про економічний клімат країни, потенціал для зростання та розширення. Єва Міріам Фукс (віце-президент і старший радник з питань політики, KfW DEG (Німецька інвестиційно-девелоперська компанія mbH)), Крістоф Бік (член правління ProCredit Bank AG у Німеччині) та Крістіан Дьолле (генеральний директор WEISS Group, Німеччина) поділилися досвідом проектів в Україні, успішними бізнес-кейсами та перспективами подальшої співпраці.
Мета першого дня Форуму полягала у започаткуванні конструктивного діалогу наукової спільноти та встановленні прямих контактів з державними органами, корпоративними та фінансовими установами, а також відкритті постійного діалогу для відновлення країни.
Упродовж другого дня форуму «Rebuilding Ukraine: Ukrainian Science in War & Postwar time» українські наукові діаспори з різних країн ЄС презентували свої здобутки та бачення майбутньої співпраці. Спікерами другого дня форуму були також професор Рюдігер фон Розен, м. Франкфурт-на-майні, Аліса Сухих (заступник голови Ради молодих вчених при МОН України, координатор Офісу підтримки науковців), Зоя Петренко (керівник експертної групи Директорату науки та інновацій МОН України), Яна Алмес (координатор програми «Формування міграції, орієнтованої на розвиток» (MEG), Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH), Вікторія фон Розен (генеральний директор Українського координаційного центру).
Відбудова науки в Україні після війни вимагає значних зусиль та співпраці з європейською науковою спільнотою, обговорення спільних шляхів і стратегій розвитку. Спільна міжнародна експертиза мобілізує бачення українських науковців, які працюють в ЄС, членів наукової спільноти ЄС та представників бізнес-сектору ЄС.