Що почитати про фінанси на карантині?

Шановні студенти! Дистанційна форма навчання – це додаткова можливість для самовдосконалення та професійного розвитку. Відповідально плануйте свій час та використовуйте його з максимальною користю!

Перелік цікавої і корисної літератури від Financial Literacy Ukraine – групи, яку координує Національний банк України.

  • Бодо Шефер. Шлях до фінансової свободи. Перший мільйон за 7 років (Видавництво Старого Лева, 2018)

Як звільнитися від стереотипів про гроші та заможність? Як уникнути боргів? Як правильно заощаджувати, не забувши про маленькі життєві радощі, і як значно підвищити свій дохід? Бодо Шефер ділиться інсайдерською інформацією та розповідає про ефективні методи поводження з грошима, крок за кроком супроводжуючи читача на шляху до його фінансової свободи.

  • Джордж Клейсон. Найбагатший чоловік у Вавилоні (Наш Формат, 2017)

Змінилися часи, замість золотих монет з’явилися паперові купюри й картки для виплат, та незмінними залишаються закони грошей. Ще давні вавилоняни знали, як заробляти й примножувати статки. Так вони перетворили своє місто в найбагатше у світі. Завдяки книжці «Найбагатший чоловік у Вавилоні» кожна людина може відкрити для себе закони грошей.

  • Роберт Т. Кійосакі. Багатий тато, бідний тато (Видавництво “Брайт Букс”, 2007)

Автори книги – Роберт Кіосакі та Шерон Лечтер пропонують читачеві ефективне практичне керівництво, майстер-клас з управління грошима. Реальний приклад з життя, який повинний заразити вас бажанням змінюватись і працювати над собою, а не надіятися, що ви знайдете повну валізу банкнот…

  • Гавр Екер. Думай як мільйонер (Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019)

Як вести грошові справи, мислити масштабно, концентруватися на можливостях, знайомитися з корисними людьми, рекламувати себе та свою цінність? Як опанувати мистецтво подолання проблем та навчитися брати, а не віддавати? Як отримувати платню за результат, а не за відсиджений час? Заможні люди дивляться на світ геть інакше.

  • Наполеон Гілл. Думай та багатій (Мультимедійне видавництво Стрельбицького, 2020)

“Думай і багатій” – книга американського письменника, журналіста і психолога Наполеона Гілла розповідає не тільки про те, як стати багатим: водночас викладена в ній філософія може бути використана, щоб допомогти людям досягти успіху в усіх напрямках. “Думай і багатій” давно стала стандартом мотиваційної літератури і отримала статус класичного підручника з самовдосконалення. Опанувавши цілком (і теоретично, і практично) цю важливу книгу, ви зумієте досягти успіху на шляху до багатства і духовного благополуччя.

  •  Любомир Остапів. Любов та бюджет. Домашні фінанси сімейних пар на шляху до фінансової свободи (Yakaboo Publishing, 2021)

“Любов та бюджет” не є книжкою про те, як заробити гроші. Вона про те, як керувати заробленим. Більшість підходів і практичних порад адресовано людям, які живуть разом і тому керують не тільки особистим, а й сімейним бюджетом. Любомир Остапів проходить із ними весь шлях до фінансової свободи – від перших незручних розмов до вибору інструментів для обліку та планування, прийняття рішень щодо банку, кредитів та інвестицій.

  • Річард Талер. Поведінкова економіка (Наш формат, 2021)

За класичною економічною теорією, люди діють раціонально. Та й самі ми схильні думати, що ухвалюємо рішення з максимальною вигодою для себе. Однак нашим вибором часто керують емоції, і Річард Талер на основі численних досліджень та прикладів із життя переконає вас у цьому. Яких помилок ми як споживачі припускаємося щодня? За яких обставин ми більше схильні до ризику та як ефективно заощаджувати кошти? Про розумні капіталовкладення, гіпотезу ефективного ринку, фреймінг, про наші упередження та самоконтроль він розповідає не лише зрозуміло та цікаво, а й навіть із гумором.

  • Банерджі Абхіджіт. Естер Дуфло. Економіка бідності. Як звільнити світ від злиднів (Наш формат, 2017)

П’ятнадцять років роботи з бідними людьми в десятках країн на п’яти континентах дали змогу Банерджі й Дуфло радикально переосмислити економіку бідності. Чому марокканець, якому бракує грошей на їжу, купує телевізор. Чому бідні нехтують безкоштовною вакцинацією, але витрачають гроші на недієві ліки. Чому вони починають багато бізнес-проєктів, але жодна з їхніх справ не розвивається. Як переконують автори, щоб подолати світову бідність, варто насамперед зрозуміти обставини, які формують основу вибору людей. Спираючись на численні дослідження й зібрані дані, Банерджі й Дуфло пропонують доволі прості заходи, що допоможуть підвищити рівень життя бідних у всьому світі.

  • Бенджамін Грем. Розумний інвестор: Стратегія вартісного інвестування (Наш формат, 2019)

Фондовий ринок схожий на маятник: постійно розгойдується від необґрунтованого оптимізму до безпідставного песимізму. Розумний інвестор натомість має бути реалістом, який купує в песимістів і продає оптимістам, стверджує Бенджамін Ґрем. Його книжка стала настільною для всіх, хто хоче зрозуміти практичні аспекти цієї діяльності та досягти в ній успіху.

 

А ще цікаві фільми на фінансову тематику, ігри, курси з неформальної освіти на сайті кафедри фінансів: https://finance.chdtu.edu.ua/neformalna-osvita/

Будуй з нами траєкторію свого професійного успіху!

Фінанси – стосуються  кожного!