Форум з інтернаціоналізації українських ЗВО в рамках програми DAAD «Support for the internationalisation of Ukrainian higher education institutions – continuing education programmes for administrators at Ukrainian higher education institutions in education and academic management»

8-9 вересня 2021 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка обговорили питання глобалізації вищої освіти в межах дводенного форуму «Інтернаціоналізація українських закладів вищої освіти 2021: німецько-український досвід». Співорганізаторами Форуму виступили Німецька служба академічних обмінів DAAD, Ганноверський університет ім. Лейбніца, КНУ імені Тараса Шевченка. У заході взяли участь 17 провідних університетів України, що презентували власні результати впровадження проєктів інтернаціоналізації впродовж 2020-2021 років. Результати інтернаціоналізації ЧДТУ на заході представила професор кафедри фінансів Олена Березіна. Спікери заходу – заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов, ректор КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бугров, проректор з наукової роботи Ганна Толстанова, проректор з науково-педагогічної роботи (міжнародне співробітництво) Ксенія Смирнова, координатор Національного офісу Еразмус+ в Україні Світлана Шитікова окреслили виклики інтернаціоналізації українських ЗВО та надзвичайну актуальність гідного представлення української освіти в глобальному науковому середовищі.  

Упродовж Форуму учасники мали нагоду удосконалити навички пошуку можливостей для міжнародних наукових і академічних обмінів, вивчення базових засад щодо мотивації й саморозвитку на шляху до інтернаціоналізації освітнього процесу в Україні. Також було здійснено ретельний аналіз досвіду чинних німецько-українських ініціатив у галузі вищої освіти й міжнародного партнерства. Можливість долучитися до обговорень мали як безпосередні, так і дистанційні учасники Форуму, тож дискусії вдалися жвавими й неймовірно корисними для всіх присутніх.